Blog
Jak prawidłowo zaprojektować instalację sanitarną w domu?
Projektowanie instalacji sanitarnej w domu wymaga dokładnego rozważenia wielu czynników. Ważne jest, aby zapewnić, że instalacja jest bezpieczna, wydajna i estetyczna. W tym artykule omówimy proces projektowania instalacji sanitarnej w domu i podpowiemy jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas tego procesu.
Na czym polega rekuperacja i jak przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie?
Rekuperacja staje się standardem w nowoczesnym budownictwie. Jest to rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Sercem systemu jest rekuperator – to właśnie w rekuperatorze dochodzi do wymiany ciepła, dzięki czemu możliwe jest pozyskiwanie energii cieplnej ze starych i zużytych mas powietrza. W ten sposób powietrze trafiające do wnętrza jest wstępnie podgrzewane, co pozostaje nie bez znaczenia dla rachunków za ogrzewanie. Szacuje się, że dzięki rekuperacji można obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%.
Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
Pompa ciepła do ogrzewania domu wykorzystuje energię zgromadzoną w gruncie lub powietrzu. Do pracy pompy konieczna jest jednak energia elektryczna, która zasila sprężarkę, a więc o kosztach eksploatacji w znacznej mierze decydują aktualne ceny prądu. W prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej instalacji centralnego ogrzewania zasilanej pompą ciepłą zużycie energii nie jest duże, a koszty ogrzewania mogą być niższe niż w przypadku korzystania z kotła na gaz.
Montaż instalacji grzewczych. Najważniejsze etapy działania
Metodę grzewczą trzeba wybrać podczas planowania budowy domu. W tym celu należy skonsultować rodzaj ogrzewania z firmą, która świadczy tego rodzaju usługi, by system był wygodny, niezawodny, a co najważniejsze, oszczędny. Fachowcy doradzą również najlepszej jakości urządzenia, które nie sprawią problemów podczas użytkowania.
Jaka pora jest najlepsza na przegląd instalacji grzewczej?
Gdy za oknem robi się ciepło większość z nas nie myśli o uciążliwościach, jakie mają miejsce w jesienne i zimowe wieczory. Wówczas nasz komfort zwykle uzależniony jest od sprawnie działającej instalacji grzewczej. I mimo że o tym zapominamy, to jednak właśnie latem najlepiej jest przeprowadzić przegląd urządzeń grzewczych w naszym domu.
Jak przygotować centralne ogrzewanie do sezonu grzewczego?
Nie mów, jak drogowcy, że zima Cię zaskoczyła i przygotuj centralne ogrzewanie do sezonu grzewczego. Instalacja grzewcza jest równie ważna, jak pozostałe, więc sprawdź ją dokładnie, żeby dogrzał dom, gdy nadejdą mrozy.
Czy ogrzewanie domu gazem jest bezpieczne? Fakty i mity
Wybór systemu grzewczego jest kluczowy dla każdej inwestycji i będzie rzutować na komfort cieplny użytkowników przez kilka lat. Decydując się na zakup pieca, warto zastanowić się jakim paliwem będzie zasilany. Dziś jednym z najbardziej popularnych jest gaz, który pozostaje wciąż konkurencyjny cenowo wobec węgla, ale przede wszystkim jest zaliczany do ekologicznych źródeł ciepła. Czy jest on jednak bezpieczny?
Wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym - czy to się opłaca?
Jeszcze do niedawna podstawową wentylacją w domach była wentylacja grawitacyjna. W kominie wentylacyjnym powstawał cug, czyli ruch powietrza z wewnątrz na zewnątrz. Powietrze wewnątrz domu pojawiało się głównie z powodu nieszczelności stolarki okiennej. Dzisiaj okna są bardzo szczelne i taki proces nie zachodzi. Przez kratki wywiewne powietrze często jest nawiewane, szczególnie zimą. Stąd zainteresowanie wentylacją mechaniczną
Zasady działania odkurzaczy centralnych
Utrzymanie domu w czystości, bez widocznego kurzu, ale również niewidocznych pleśni czy roztoczy jest wyzwaniem. Mycie powierzchni, ich zamiatanie i odkurzanie klasycznymi urządzeniami daje zawsze efekt. Jednak dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom, w które się zaopatrzymy, zachowanie pomieszczeń w sterylności będzie wygodne i proste.
Czy można zamontować ogrzewanie podłogowe w wykończonym domu?
Pośród form ogrzewania domu na coraz większej popularności zyskuje ogrzewanie podłogowe, realizowane przez firmę Inwent. Tego typu ogrzewanie realizowane może być w każdym pomieszczeniu, zależnie od potrzeb.